Pomoc

Zerknij w odpowiedzi na najczęściej kierowane
do nas pytania, mogą okazać się pomocne.

Jeśli masz inne pytanie, skorzystaj
z formularza kontaktowego.

Odpowiadamy codziennie w godzinach 10:00-20:00.

Pytania i odpowiedzi

 1. Aby pobrać plik z instrukcją kliknij TUTAJ

 2. Sygnety i pierścionki dostaczamy w terminie od 2 - 4 tygodni. Niektóre bardziej skomplikowane kreacje mogą być dostępne po ok.6 tygodniach. W każdym z takich przypadków klient zostanie poinformowany o mozliwym przedłużeniu czasu realizacji i ma prawo zrezygnować z zamówienia.

  Zawieszki i inne wyroby w uniwersalnych rozmiarach jak kolczyki czy bransoletki są często dostępne na stanie z wysyłką na drugi dzień - napisz do nas aby upewnić się jaki jest czas dostawy konkretnego modelu biżuterii.

 3. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat kliknij TUTAJ

 4. Towar należy odesłać na poniższy adres w terminie do 14 dni od daty doręcznia paczki przez kuriera wraz z wypełnionym formualrzem zwrotu, który znajdziesz TUTAJ

  Enigma Jubiler
  ul. Częstochowska 2
  58-100 Świdnica

  W przypadku zwrotu kurierem/pocztą liczy się data wysyłki z dokumentu potwierdzającego fakt nadania przesyłki na nasz adres. 

 5. Towar wysyłamy kurierem DHL (na terenie polski) i GLS (do innych krajów UE). Zawsze infromujemy klienta mailem o fakcie nadania paczki w dniu jej wysyłki. Maila wysyłamy na adres podany podczas składania zamówienia.  Na naszej stronie są dostępne następujące metody płatności:

  Płatności z góry:

  - Przelewy24;
  - Karty płatnicze MasterCard/Visa;
  - PayPal;
  - bezpośredni przelew na nasze konto bankowe;

  Płatność przy odbiorze:

  -płatne kurierowi w momecnie doręczenia paczki;

 6. Jeśli nie mają Państwo możliwości płatności poprzez dostępne metody na naszej stronie ( PayPal, Przelewy24 - w tym karty Visa/Mastercard), mogą Państwo wykonać bezpośredni przelew ze swojego konta zagranicznego.

  Aby wykonać przelew zagraniczny należy wpisać w rubryce SWIFT Code:
  PKOP PL PW

  przed numerem konta należy wpisać kod IBAN:
  PL

  dane do przelewu:

  bank PKO S.A.
  nr konta: 96 1240 1978 1111 0010 6745 4616

  ENIGMA Jubiler Online
  ul. Częstochowska 2
  58-100 Świdnica 

   w tytule:  wpisać # zamówienia oraz imię i nazwisko

   

 7. SREBRO

  Srebro jest słabo odporne na zarysowania i z czasem ciemnieje, tracąc naturalny połysk. Na szczęście, łatwo temu zaradzić. Spryskaj je płynem do szyb i wyszoruj miękką szczoteczką (np. do zębów dla dzieci), po czym wypoleruj bawełnianą tkaniną. 

  Przywrócisz srebru dawny blask, używając… keczupu! Na kilka minut zamocz w nim ulubioną ozdobę, a następnie dokładnie ją wypłukaj i osusz. Efekt cię zaskoczy!

  W usunięciu uporczywych zabrudzeń pomoże również gęsta pasta, przygotowana z 1/4 szklanki sody oczyszczonej i dwóch łyżek wody. Nałóż ją na miękką gąbeczkę i delikatnie wyszoruj powierzchnię biżuterii. Przemyj ją w ciepłej wodzie i wytrzyj suchą ściereczką. Gotowe!

  ZŁOTO

  Łatwiej o nie dbać, gdyż prawie nie matowieje. Zanurz je na kilka minut w letniej wodzie z domieszką łagodnego
  detergentu. Wyjmij je, a następnie opłucz z mydlin i przeczyść szczoteczką z miękkim włosiem.

  Jeśli chcesz nadać złotu dodatkowy blask, oprósz je sodą oczyszczoną i skrop octem winnym.Po paru chwilach zmyj z niego oba specyfiki i wytrzyj do sucha, tak by nie pozostawić zacieków. Obrączki możesz także wypolerować ściereczką nasączoną jasnym piwem.

   

 8. Poniżej przedstawiamy cennik wymiany rozmiarów na inny:

  sygnety “ARMOR WINGS” - 80 pln
  sygnety z serii “100” - 150 pln
  pln sygnet “CUSHION ANTIQUE” - 100 pln
  sygnety w wersji platerowanej w całości złotem - 100 pln
  pozostałe wzory - jedna darmowa wymiana rozmiaru

 9. Oznacza, że miejscowo pokrywamy srebro warstwą czystego złota 24k. Czynność powtarzamy 2 razy dla uzyskania lepszej trwałości i koloru - jednak jak każda powłoka jest ona podatna na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie. Pozłacanie ma walor czysto estetyczny, powłoki nie przedstawiają sobą żadnej realnej wartości w złocie.

 10. Mokume Gane to wyjątkowa starożytna japońska sztuka łączenia metali szlachetnych. Jej źrodła śięgają ery XVII wiecznej Japonii, gdzie płatnerzy wykorzystywali ją do tworzenia katan, samurajskich mieczy, będących oznaką klasy, statusu i bogactwa.

  Jej unikalny charakter polega na wzajemnym przenikaniu się co najmniej dwóch metali o różnych kolorach. Dzięki procesowi dyfuzji powstaje nowa molekularna struktura, która charakteryzuje się niesamowitym wzorem. Przypominający słoje drewna, jest on odzwierciedleniem harmonii panującej w naturze.

  Tworzenie biżuterii Mokume Gane jest procesem trudnym i czasochłonnym. Efekty rękodzieła są jednak wyjątkowe . Istotą piękna tej techniki jest jej niepowtarzalność. Mokume Gane nie pozwala bowiem na stworzenie dwóch jednakowych przedmiotów. Każdy ze stopów posiada odmienny kolor, który kontrastując ze sobą, kreuje unikalny wzór. Zainspirowani naturą, tworzymy w ten sposób fantastyczne obrazy, przywodzące na myśl zachód słońca, pełnię księżyca, piękno naturalnego drewna, czy też odcienie skór tygrysa, zebry czy lamparta.

  Sprawdź naszą kolekcje Mokume Gane klikając TUTAJ